Seuracup 14.6.

Seuracup 14.6.

Pistetilanne

Siilinjärven Ponnistus 10740
Kuopion Reipas 7189
Maaningan Mahti 4500
Iisalmen Visa 4075
Varpaisjärven Vire 3467
Sonkajärven Pahka 2028
Vieremän Koitto 1205
Varkauden Kenttä-Veikot 537

Tulokset

Seuracup I
Iisalmen Visa
14.06.2017

P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,6
1)   Artturi Rautio                   SiilPo                    9,51              
2)   Paavo Laasanen                   SiilPo                    9,62              
3)   Jiri Laakkonen                   VarpVi                    12,80             


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,5
1)   Emma Jaatinen                    IisVi                     9,19              
2)   Eevi Jalkanen                    KuopRei                   9,77              
3)   Maiju Niskanen                   VierKoi                   9,86              
4)   Emma Rytkönen                    MaanMa                    10,78             
5)   Noora Savolainen                 MaanMa                    10,79             
6)   Anni Törrönen                    SiilPo                    10,82             
7)   Lila Ruotsalainen                VarpVi                    11,20             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Tuukka Ovaskainen                SonkajPa                  3.49,72           
2)   Lucas Kraft                      SiilPo                    3.58,68           
3)   Aarni Saarelainen                VarpVi                    4.19,41           
4)   Iiro Säisä                       VierKoi                   4.21,16           
     Elias Vanhanen                   KuopRei                   DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Nea Savolainen                   MaanMa                    3.38,16           
2)   Minja Korhonen                   SiilPo                    3.39,62           
3)   Melissa Vanhanen                 KuopRei                   4.17,10           
4)   Elina Rönkkö                     VarpVi                    4.33,52           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Elias Vanhanen                   KuopRei                   3,94 -1,0          
     3,85   3,88   3,75   3,94   
     -0,5   -1,5   -0,9   -1,0   

2)   Lauri Juvonen                    SiilPo                    3,52 -0,2          
     3,40   3,47   3,41   3,52   
     -0,3   -0,9   -1,4   -0,2   

3)   Lasse Linnaranta                 MaanMa                    3,04 -0,8          
     2,98   3,02   2,90   3,04   
     -1,4   -2,1   -0,6   -0,8   

4)   Miska Kekäläinen                 MaanMa                    2,85 -0,3          
     2,78   x      2,68   2,85   
     -2,9   -0,4   -0,5   -0,3   

5)   Miko Laakkonen                   VarpVi                    2,42 -0,3          
     2,41   2,42   2,31   2,20   
     -0,5   -0,3   -0,4   -1,0   



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jonna Korhonen                   VarpVi                    3,81 -0,2          
     3,75   3,67   3,81   3,77   
     -2,2   -0,8   -0,2   -0,5   

2)   Iiris Airaksinen                 SiilPo                    3,32 -0,4          
     3,16   3,13   3,18   3,32   
     -0,4   -0,7   -0,7   -0,4   

3)   Inkeri Jokinen                   MaanMa                    3,21 -1,1          
     3,21   3,04   3,07   3,01   
     -1,1   -1,7   -0,9   -1,4   

4)   Sara Viljala                     KuopRei                   3,17 -0,4          
     2,97   3,08   3,09   3,17   
     -0,7   -0,8   -1,8   -0,4   



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kaapo Korhonen                   SiilPo                    24,12             
     x      x      24,12  24,10  x      20,63  

2)   Eeti Soininen                    SiilPo                    16,77             
     15,83  x      x      16,77  x      x      

3)   Rasmus Pasanen                   VarpVi                    13,57             
     10,63  12,13  12,25  11,04  13,57  10,08  



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Tuija Koponen                    SiilPo                    12,79             
     10,71  12,07  12,79  10,96  x      10,32  

2)   Selma Mäntyselkä                 KuopRei                   9,75              
     x      x      x      9,66   9,75   9,68   

3)   Henna Korhonen                   VarpVi                    8,90              
     8,49   8,41   8,90   8,85   8,69   x      



P11 4x50m viesti
  1. Siilinjärven Ponnistus                            33,66 
        Lauri Juvonen
        Kaapo Korhonen
        Artturi Rautio
        Lucas Kraft

  2. Varpaisjärven Vire                                38,55 
        Jiri Laakkonen
        Rasmus Pasanen
        Aarni Saarelainen
        Miko Laakkonen


T11 4x50m viesti
  1. Siilinjärven Ponnistus                            32,95
    Iiris Airaksinen
    Minja Korhonen
    Tuija Koponen
    Anni Törrönen 
  2. Maaningan Mahti                                   33,92 
        Emma Rytkönen
        Noora Savolainen
        Inkeri Jokinen
        Nea Savolainen

  3. Varpaisjärven Vire                                34,39 
        Elina Rönkkö
        Henna Korhonen
        Lila Ruotsalainen
        Jonna Korhonen

  4. Kuopion Reipas                                    34,57 
        Eevi Jalkanen
        Melissa Vanhanen
        Sara Viljala
        Selma Mäntyselkä

  5. Sonkajärven Pahka                                 36,02 
        Jonna Kärnä
        Emilia Murtola
        Anne Rönkkö
        Alisa Kärnä


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Jalmari Bergqvist                MaanMa                    8,78              
2)   Aku Eskelinen                    IisVi                     8,92              
3)   Kouta Heiskanen                  VierKoi                   9,20              
4)   Matias Perälä                    IisVi                     9,22              
5)   Samu Miettinen                   SiilPo                    9,33              
     Eerik Ruotsalainen               VarpVi                    DNS               
     Elmer Vauhkonen                  LapinlVe                  DNS               
     Roope Kuosmanen                  IisVi                     DNS               


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,2
1)   Alina Tuomela                    KuopRei                   8,62              
2)   Tilda Korhonen                   SiilPo                    8,65              
3)   Minttu Eskelinen                 IisVi                     8,74              
4)   Neea Laukkanen                   SonkajPa                  9,05              
5)   Neea Heikkinen                   VarpVi                    9,46              
6)   Anni Juujärvi                    MaanMa                    9,91              
7)   Hanna Heiskanen                  VierKoi                   10,21             
     Peppi Laurila                    KuopRei                   DNS               


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Teemu Ovaskainen                 SonkajPa                  3.24,82           
2)   Alex Kraft                       SiilPo                    4.06,23           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Ella Mykkänen                    IisVi                     3.20,28           
2)   Pinja Laasanen                   SiilPo                    3.23,46           
3)   Sini Karjalainen                 IisVi                     3.23,82           
4)   Aada Martikainen                 VierKoi                   4.13,43           
5)   Oona Heiskanen                   VarpVi                    4.37,68           
     Riika Tirkkonen                  KuopRei                   DNS               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aku Kulju                        IisVi                     137               
     120    125    130    135    140    137    
     o      o      o      o      xxx    o      

2)   Veeti Paavola                    SiilPo                    135               
     100    105    110    115    120    125    130    135    140    137    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    x      

3)   Joona Laakkonen                  VarpVi                    105               
     105    110    
     o      xxx    

     Ville Vanhanen                   KuopRei                                     


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Emma Kammonen                    SiilPo                    140               
     120    125    130    135    140    143    
     o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Mähönen Pinja                    SonkajPa                  130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Meri Hynynen                     VarpVi                    125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Elli Pitkänen                    KuopRei                   115               
     105    110    115    120    
     o      xo     o      xxx    



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Riku Tenhunen                    SiilPo                    37,59             
     35,41  33,23  36,83  x      37,59  x      

2)   Eerik Ruotsalainen               VarpVi                    23,68             
     18,81  21,29  22,82  22,23  22,27  23,68  

     Elias Saarelainen                VarpVi                    DNS               


T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Minttu Turunen                   KuopRei                   35,71             
     31,86  32,96  33,19  32,42  x      35,71  

2)   Salla Korhonen                   VarpVi                    31,47             
     26,80  31,47  27,10  27,37  31,10  28,56  

3)   Anna Linnaranta                  MaanMa                    19,86             
     15,65  18,21  17,62  19,86  18,65  x      

4)   Netta Korhonen                   SiilPo                    19,84             
     19,84  18,72  18,66  19,55  19,13  x      

     Sanni Huttunen                   SonkajPa                  DNS               


P13 4x100m viesti
 1. Siilinjärven Ponnistus                          1.03,36 
        Riku Tenhunen
        Veeti Paavola
        Samu Miettinen
        Alex Kraft

     Iisalmen Visa                                       DNS 


T13 4x100m viesti
  1. Iisalmen Visa                                     57,34 
        Ella Mykkänen
        Minttu Eskelinen
        Sini Karjalainen
        Emma Jaatinen

  2. Siilinjärven Ponnistus                            59,94 
        Emma Kammonen
        Tilda Korhonen
        Pinja Lasanen
        Netta Korhonen

  3. Sonkajärven Pahka                               1.01,52 
        Emmi Kärna
        Sanni Huttunen
        Pinja Mähönen
        Neea Laukkanen

  4. Varpaisjärven Vire                              1.03,83 
        Oona Heiskanen
        Neea Heikkinen
        Meri Hynynen
        Salla Korhonen

  5. Vieremän Koitto                                 1.10,00 
        Maiju Niskanen
        Riikka Rytkönen
        Hanna Heiskanen
        Aada Martikainen

P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Richard Liemula                  KuopRei                   12,56             
2)   Eetu Kammonen                    SiilPo                    13,60             
3)   Ville Pennanen                   MaanMa                    14,39             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -4,8
1)   Kiia Koivistoinen                IisVi                     13,18             
2)   Maria Perälä                     IisVi                     13,64             
3)   Emmi Kiviharju                   IisVi                     13,71             
4)   Amanda Kulju                     IisVi                     14,07             
5)   Katariina Kärkkäinen             IisVi                     14,25             
6)   Tessa Tiihonen                   SiilPo                    15,77             
     Viivi Lukin                      KuopRei                   DNS               


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Tomi Lyytikäinen                 SiilPo                    7.04,89           
2)   Otto Vilpponen                   KuopRei                   7.26,56           


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Lotta Tarvainen                  KuopRei                   7.10,15           
2)   Vera Nylander                    SiilPo                    7.20,05           
     Anni Vartiainen                  MaanMa                    DNF               
     Jenna-Julia Kettunen             KuopRei                   DNS               
     Reeta Kuosmanen                  IisVi                     DNS               
     Saara Penttinen                  IisVi                     DNF               


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Kasperi Soranta                  SiilPo                    230               
     170    180    190    200    210    220    225    230    235    
     xo     o      o      o      xo     xxo    o      o      xxx    



T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Milla Korhonen                   VarpVi                    180               
     160    170    180    190    
     o      o      o      xxx    



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Juho Koponen                     VarkKV                    11,06             
     11,06  10,63  10,75  10,56  10,53  10,68  

2)   Pietari Porthan                  SiilPo                    10,00             
     9,16   9,49   10,00  9,65   9,43   9,55   

3)   Veeti Hotti                      SonkajPa                  9,21              
     9,18   8,43   8,24   8,86   9,21   -      

4)   Roni Ruotsalainen                VarpVi                    8,76              
     8,46   8,55   8,04   8,04   8,76   8,46   

5)   Janne Heiskanen                  MaanMa                    8,13              
     7,79   8,04   8,13   -      7,62   7,91   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jonna Ryhänen                    IisVi                     9,06              
     8,23   8,79   8,77   8,92   9,06   8,54   

2)   Elli Kuukka                      KuopRei                   8,58              
     7,60   7,88   8,22   8,58   8,06   8,40   

3)   Inga Holappa                     SiilPo                    7,81              
     7,46   7,46   7,81   6,96   7,36   7,65   

4)   Annu Sipola                      IisVi                     6,48              
     -      4,43   6,48   5,91   -      6,41   

5)   Janita Nevalainen                IisVi                     5,62              
     5,22   5,44   5,62   5,60   5,23   5,62   

6)   Piitu Soininen                   SiilPo                    5,26              
     5,26   5,00   -      5,01   5,22   5,23   

     Irina Kynäkoski                  VarpVi                    7,32              
     7,03   7,32   7,26   7,14   7,02   6,60   



P15 4x100m viesti
 1. Siilinjärven Ponnistus                            56,78 
        Eetu Kammonen
        Tomi Lyytikäinen
        Pietari Porthan
        Kasperi Soranta

T15 4x100m viesti
  1. Iisalmen Visa                                     51,01 
        Emmi Kiviharju
        Kiia Koivistoinen
        Jonna Ryhänen
        Maria Perälä

  2. Iisalmen Visa 2                                   55,54 
        Katariina Kärkkäinen
        Amanda Kulju
        Janita Nevalainen
        Saara Penttinen

  3. Siilinjärven Ponnistus                          1.00,78 
        Inga Holappa
        Tessa Tiihonen
        Piitu Soininen
        Vera Nylander

M17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Jussi Julkunen                   KuopRei                   23,37             
2)   Ville Korhonen                   SiilPo                    26,06             
     Jesse Kiiskinen                  IisVi                     26,05             
     Markku Pitkänen                  KuopRei                   23,99             


N17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,6
1)   Reeta-Mari Mäntyselkä            KuopRei                   26,82             
2)   Irja Valta                       MaanMa                    31,08             
3)   Eveliina Sairanen                SiilPo                    32,32             
     Mette Lukin                      KuopRei                   DNS               


M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Juho Varkoi                      KuopRei                   11,67 -0,2          
     11,64  11,67  -      -      -      -      
     +1,7   -0,2                               

2)   Eeti Kyllönen                    SiilPo                    9,98 +0,2          
     9,96   9,98   9,91   9,87   9,89   x      
     -0,2   +0,2   +0,2   -1,2   +2,3   -0,6   

     Joonas Kekäläinen                MaanMa                    9,40 -0,9          
     9,02   9,30   8,95   9,34   9,40   9,28   
     +0,9   +0,2   +0,5   +0,4   -0,9   +0,9   



N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Jonna Voutilainen                KuopRei                   10,41 NM          
     10,08  10,41  10,32  9,89   9,64   -      
     +1,1          +0,6   +0,7   +2,2          

2)   Meiju Eskelinen                  MaanMa                    8,99 -0,5          
     7,99   8,99   8,16   8,32   8,53   8,18   
     +1,9   -0,5   -1,3   +1,3   +0,7   +0,9   

3)   Henni Sipola                     IisVi                     8,94 -0,3          
     x      8,80   8,94   8,78   8,33   x      
     -0,9   -0,1   -0,3   +0,5   +0,5   +1,6   

4)   Aliina Mäkinen                   SiilPo                    7,81 +0,4          
     7,63   7,81   7,34   7,75   7,66   -      
     +2,6   +0,4   -0,9   +1,3                 



M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eetu Korhonen                    MaanMa                    13,41             
     13,41  -      12,91  -      -      -      

2)   Juuso Vanhanen                   KuopRei                   13,00             
     11,91  11,98  11,89  12,20  11,91  13,00  

3)   Miro Tuppurainen                 SiilPo                    8,87              
     8,87   8,20   8,78   8,23   8,12   -      



N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kaisu Eskelinen                  MaanMa                    15,12             
     14,65  14,84  15,12  14,66  14,45  14,90  

2)   Jenni Takkunen                   SiilPo                    8,66              
     7,33   8,30   7,77   8,26   6,86   8,66   

     Miia Martikainen                 VarpVi                    7,90              
     7,44   7,90   7,39   7,09   7,43   7,46